Noworodki

Sesje noworodkowe lifestyle to sesje  wykonywane między 10-30 dniem życia maleństwa. Odbywają się ona u Państwa w domu. To sesje naturalne, nie pozowane takie po prostu, pokazujące to co dla maleństwa najważniejsze miłość, ciepło i rodzinę.
Czas trwania sesji zwykle 2 godziny nigdy się nie spieszymy i dostosowujemy do  Waszego maleństwa więc zawsze jest czas na karmienie, przytulanie czy przewijanie maleństwa. Sama jestem mamą i doskonale wiem jak postępować z Maluszkiem dlatego nigdy niczego nie przyspieszam.

Niemowlęta

Starsze niemowlęta z reguły mają już dość regularny tryb dnia. Warto zatem zadbać aby maluch w porze sesji był wypoczęty. Najlepiej zaplanować ją po porze drzemki i posiłku, kiedy większość dzieci jest szczęśliwa i zadowolona.Doskonałymi okazjami na wykonanie pamiątkowej sesji fotograficznej dziecka są ważne daty i wydarzenia. Mogą to być pierwsze urodziny, pierwszy ząbek lub pierwsze samodzielne kroki.

Maluchy

Z dwu, trzy latkami również warto wziąć pod uwagę pory drzemki i nasilenia zmęczenia w ciągu dnia. Z mojego doświadczenia wynika, że większość dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, najlepszą formę prezentuje tuż po śniadaniu. To z reguły 2-3 godziny kiedy możemy liczyć na satysfakcjonującą współpracę.

 Dorośli

Osoby dorosłe same decydują o ulubionej porze. Podczas sesji plenerowych warto umówić się w porze zachodzącego słońca kiedy zagwarantujemy sobie piękne, fotogeniczne światło.

W co się ubrać na sesje

Prostota

Jak najprościej! Należy pamiętać , że natłok barw, wzorów, faktur nie może zdominować fotografii. Moim celem jest uchwycenie Was i Waszych dzieci, takich jakimi jesteście. Zależy mi przede wszystkim na pokazaniu Waszych relacji i uczuć, a nie prezentowaniu kolejnych zestawów ubrań.                                                                                                Najmłodsi najlepiej prezentują się „sami w sobie”. Maluszki można owinąć jednokolorowym kocykiem, szalem czy chustą. Podczas fotografowania kilku osób ważne jest aby Wasza garderoba się nie kłóciła. Zatem trzeba pamiętać o doborze pasujących do siebie wzorów i kolorów. Należy unikać np. mamy w suki balowej a taty w koszulce i spodniach codziennych typu jesnsy.  Najlepiej sprawdzają się stroje w jednakowej tonacji bez krzykliwych napisów i wzorków , ponieważ one tylko odciągają uwagę od Was i waszych emocji.

Dodatki

Podczas sesji fotograficznych doskonale sprawdzają się niewielkie dodatki, które można łatwo założyć i zdjąć, a które podkreślą Wasze osobowości i charaktery i sprawią, że zdjęcia nie będą monotonne np. apaszki, szale, kapelusz, czapka…

 Realistycznie i z umiarem

Nie liczmy też na to, że dwulatek ochoczo będzie zmieniał ubranie 5 razy podczas sesji fotograficznej. Dla małego dziecka to męczące i zniechęcające. Postawmy raczej na proste i wygodne ubrania, które łatwo możemy urozmaicać i zmieniać.

 Odrobina  szaleństwa

Osoby dorosłe zachęcam do przyniesienia kilku zestawów ulubionych ubrań. Tych, w których czujecie się i jesteście sobą. Jeśli lubicie zaszaleć, macie moje pełne wsparcie. Wszelkie przebieranki i wygłupy doskonale wypadają na zdjęciach.

 O czym jeszcze należy pamiętać

 

Dla maluchów zawsze przynieście coś na małą przekąskę i picie! Proszę też o kilka ulubionych zabawek aby maluch czuł się pewnie i, abyśmy szybciej przełamali lody.

Panie proszę o pamiętanie o makijażu. Może być dużo mocniejszy od tego jaki nosicie na co dzień, i tak zginie na zdjęciach. Pamiętajcie też o możliwości dokonania drobnych poprawek w trakcie sesji.

Najważniejsze byście czuły się piękne i wyjątkowe. Nie od dziś wiadomo, że pociąga to za sobą również poczucie pewności siebie i swobodę. Zdjęcia, które zrobimy mają być dla Was pamiątką na całe lata, a Wy macie na nich wyglądać jak przysłowiowy milion dolarów!